حجت الاسلام عليرضا سبحاني نسب، مسؤول بخش رايانه اي معاونت آموزش حوزه علميه قم، در گفت و گویی اظهار کرد: سامانه اطلاع رساني معاونت آموزش حوزه علميه قم با هدف ارائه خدمات الکترونيکي به طلاب فعاليت خود را آغاز کرد.


وي افزود: اين سامانه با کوشش گروه از متخصصان فني داخلي که بيشتر آن ها طلاب هستند، طراحي شده است که به صورت اينترنتي و اينترانتي به طلاب حوزه هاي علميه کشور خدمات آموزشي ارائه مي کند.


حجت الاسلام سبحاني نسب، ارتباط مستقيم با بخش هاي مختلف معاونت آموزش همچون معاون آموزش، ارزيابي، امتحانات، مشمولين، مدارج علمي، ثبت اطلاعات توانمندي ها مانند آثار و تاليفات، فعاليت ها و مهارت ها را از جمله خدمات اين سامانه اعلام کرد.


وي کاهش مراجعات طلاب به مرکز مديريت و حذف وقت اضافي در امور آموزش را از اهداف راه اندازي اين سامانه دانست و افزود: تلاش داريم با فعال شدن اين سامانه تمامي خدمات آموزشي طلاب به صورت الکترونيکي عرضه شود و حجم رفت و آمد به معاونت آموزش حوزه کاهش يابد.


حجت الاسلام سبحاني نسب تصريح کرد: بخش هاي مختلف معاونت آموزش تا شش ماه آينده تمامي خدماتي خود را به صورت الکترونيکي به طلاب ارائه مي کنند و در سه ماهه اول سال آينده حوزه هاي علميه شهرستان ها به شبکه يکپارچه به اينترانت متصل خواهند شد.


وي اظهار داشت: تا ماه آينده مرکز خدمات حوزه و دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم به صورت آنلاين مي توانند از طريق اين سامانه خدمات آموزشي طلاب را در پروندهاي آنان به ثبت رسانند.

چه افرادی می توانند از این سیستم استفاده نمایند؟
تمامی طلابی که در حوزه علمیه قم پذیرش شده و دارای کد تحصیلی فعال می باشند میتوانند در سیستم ثبت نام کرده و از کلیه خدمات بصورت اینترنتی استفاده نمایند. برای ثبت نام به آدرس زیر بروید:
http://amoozesh.howzeh-qom.com/register.aspx

مهمترین سایتهای اطلاع رسانی حوزه علمیه

چه خدماتی در این سیستم ارائه می شود؟
در حال حاضر شما پس از تکمیل ثبت نام می توانید از این خدمات استفاده نمایید:

مشاهده ارزیابی تحصیلی
مشاهده آخرین کارنامه
انتخاب دروس (برای شرکت در امتحانات خرداد و شهریور)
بروز رسانی اطلاعات (آدرس ، تلفن ، ایمیل و...)
دریافت جدیدترین اطلاعیه های مرکز از طریق ایمیل و پیامک
ارتباط مستقیم با بخش های مختلف معاونت آموزش (معاونت آموزش، ارزیابی ، امتحانات ، مشمولین ، مدارج علمی)
ثبت اطلاعات توانمندی ها(آثار و تالیفات، فعالیت ها، مهارت ها، زبان هایی که آشنایی داریدو...).


با تشکر از دست اندرکاران سایت اسلام ناب که با اطلاع رسانی سریع و پیگیریهای خستگی ناپذیر برای طلاب علوم دینی دل می سوزانند.

+ نوشته شده در  ۸۷/۱۱/۰۹ساعت   توسط   |